ESTIEM

“ESTIEM is an exciting network of open minded students with a professional approach”

ESTIEM (European STudents of Industrial Engineering and Management),  Avrupa’da endüstri mühendisliği okuyan öğrencilerin kendilerini hem akademik  hem de sosyal alanlarda geliştirmelerine olanak sağlayan, 28 ülkede, 72 üniversitede, 50000 öğrenciyle faaliyet gösteren bir topluluktur. Her yerel grup Avrupa çapında çeşitli etkinlikler düzenleyerek ESTIEM’i kendi üniversitelerinde temsil ederler.

ODTÜ Verimlilik Topluluğu olarak, 1996’da ESTIEM’e Türkiye’den ilk üye olarak kabul edildik. O günden bu yana aktif bir şekilde etkinlikler düzenliyor, Avrupa çapında organize edilen,farklı ülkelerin katılımıyla gerçekleşen bir çok etkinlikte ODTÜ’yü temsil ediyoruz.

Merkezi organizasyonda yer alan 8 farklı komite,9 farklı proje ve 4 farklı girişim ile birlikte her yıl 120’den fazla etkinlik düzenleniyor. Bu etkinliklerde katılımcılar çok çeşitli akademik ve sosyal konularda kendilerini geliştirme, farklı kültürleri tanıma ve yeni arkadaşlıklar edinme fırsatı yakalıyorlar.

EMT

Ana Sayfa

Endüstri Mühendisliği Toplulukları Birliği (EMT), Türkiye ve K.K.T.C.’de faaliyet gösteren Endüstri Mühendisliği kulüplerini ve öğrenci topluluklarını aynı çatı altında toplayarak etkin iletişime, bilgi paylaşımına ve ortak gelişime zemin hazırlamayı hedefler.

16 üniversitenin Endüstri Mühendisliği kulüplerinin ve öğrenci topluluklarının oluşturduğu birliğimiz yılda üç kez (Ekim, Şubat ve Haziran) üye üniversitelerin düzenlediği genel kurul toplantılarında komite ve proje gruplarında önemli çalışmalarda bulunur.  Birliğimiz, bu çalışmalar sayesinde aslında üye topluluklarımızın da amaçları arasında bulunan, öğrencilerin daha üniversite sıralarından itibaren iş dünyasını tanımalarına ve içinde bulunmalarına katkıda bulunma hedefine ulusal düzeyde hizmet eder. Ayrıca üyelerimiz arasındaki paylaşımcılık, birlikte gelişim, işbirliği, yenilikçilik ve iletişim gibi değerler geliştirilir. Bu çalışmalarla üniversite–sanayi işbirliğinin önemi vurgulanıp, üye toplulukları ve üniversiteleri teşvik edici çalışmalar yapılır.

2005 yılı Nisan ayında Ankara’da, dokuz üniversitenin çalışma ve katkılarıyla temellerini attığımız birliğimiz; halen ilk ve tek Endüstri Mühendisliği öğrenci kurumudur. Yolculuğumuz sırasında tüm üniversitelerin Endüstri Mühendisliği öğrenci topluluklarını geliştirmeyi ve belli standartlara kavuşturarak aramıza almayı, birbirimizin tecrübelerinden faydalanarak yeni projeler üretmeyi ve Endüstri Mühendisliği’ni Türkiye’de hak ettiği konuma ulaştırmayı hedeflemekteyiz.

anlatsin.com

anlatsin.com, bireylerin kendi tecrübelerini paylaşarak, kendilerinden sonra geleceklere yol göstermelerine olanak sağlayan ve şirketlerin işveren markalarını güçlendirmelerine yardımcı olan bir platformdur.

Startup Istanbul

Startup İstanbul, Asya ve Avrupa’dan yatırımcıları, kurucuları, yöneticileri ve önde gelen startupları bir araya getiren bir platformdur. Etkinlik 80’in üzerinde ülkeden, 500’den fazla yatırımcı ve 4000’e yakın katılımcı ile gerçekleşir.

Toptalent

– Kendini geliştirmek ve CV’ini güçlendirmek için Toptalent Business School online sertifika programlarına göz atabilirsin.

– Türkiye’nin ve dünyanın en iyi şirketlerinin iş ilanları ve staj ilanları toptalent.co’da yer alıyor. Ücretsiz CV oluştur, hemen başvur!
Endeavor / CaseCampus

CaseCampus, dünyanın dört bir yanından, farklı alt yapılardan gelen girişimci ve iş insanlarını buluşturan, etkin girişimcileri destekleyen uluslararası ağ Endeavor tarafından düzenlenen bir programdır. En deneyimli akademisyenleri, en meraklı öğrencileri ve en güncel girişimci hikayelerini bir araya getiren program, girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak düşünen üniversite öğrencilerine yepyeni ve inovatif, uygulamalı öğrenimleriyle büyük bir fırsat sunuyor. Çıkılan Türkiye Roadshow’unda üniversitelerin lisans tüm sınıfları ve
yüksek lisans öğrencilerini kabul edecek etkinlikler farklı şehirlerde farklı tarihlerde gerçekleştirilmektedir.