VakaVT

VAKAVT Projesi ODTÜ Verimlilik Topluluğu’nun bünyesine 2015 yılında kattığı bir vaka analizi yarışmasıdır. Bu proje ile üniversite öğrencilerinin vaka analizi konusunda deneyim kazanması, kısıtlı zamanda sorun çözme becerilerini geliştirmeleri, iş hayatında karşılaşılabilecek sorunlarla şimdiden tanışmaları hedeflenmektedir.

Süreç boyunca, yarışmacılar araştırma yapma, yapılan araştırmaları etkili bir şekilde kullanabilme, takım halinde çalışabilme, kısıtlı zamanda en doğru kararı verebilme becerilerini test ederken ileride çalışacakları şirketlerde verecekleri önemli kararları jürilerimiz tarafından değerlendirme şansı yakalayacaklar. Süreç boyunca maksimum yararı sağlamayı hedeflediğimiz bu yarışmamızda, şirketler tarafından verilecek eğitimler onlar için farklı bir bakış açısı yaratacak ve gelecekleri için önemli bir fayda sağlayacaktır.

Yarışmamızın sonunda gerçekleştirilecek olan gala sayesinde ise katılımcıların jürilerden geri bildirim alması, hatalarını görmeleri ve şirket yetkilileri ile birebir iletişimde bulunarak iş hayatı hakkında daha fazla fikir almalarını sağlamayı amaçlamaktayız. Başladığımız yıldan beri bölüm kısıtlaması olmadan Türkiye ve hatta yurtdışından öğrencileri ağırlıyoruz.

VakaVT’21 Kazananları

  • NULL

Helin Tanık

Mert Özcan

Defne Nur Ayyıldız

  • Case Warriors

Berra Türk

Ege Biçgi

Huriye Güngör

  • Triangular Inequality

Baturalp Algın

Damla Güney

Tevfik Bayram