VakaVT

VAKAVT Projesi ODTÜ Verimlilik Topluluğu’nun bünyesine 2015 yılında kattığı bir vaka analizi yarışmasıdır. Bu proje ile üniversite öğrencilerinin vaka analizi konusunda deneyim kazanması, kısıtlı zamanda sorun çözme becerilerini geliştirmeleri, iş hayatında karşılaşılabilecek sorunlarla şimdiden tanışmaları hedeflenmektedir.

Süreç boyunca, yarışmacılar araştırma yapma, yapılan araştırmaları etkili bir şekilde kullanabilme, takım halinde çalışabilme, kısıtlı zamanda en doğru kararı verebilme becerilerini test ederken iş hayatında karşılaşabilecekleri durumları da etkinlik süresince deneyimlemiş olacaklardır. Katılımcılara süreç boyunca maksimum yararı sağlamayı hedeflediğimiz bu yarışmamızda, şirketler tarafından verilecek eğitimler onlar için farklı bir bakış açısı yaratacak ve gelecekleri için önemli bir fayda sağlayacaktır.

Yarışmamızın sonunda gerçekleştirilecek olan kokteyl sayesinde ise katılımcıların jürilerden geri bildirim alması, hatalarını görmeleri ve şirket yetkilileri ile birebir iletişimde bulunarak iş hayatı hakkında daha fazla fikir almalarını sağlamayı amaçlamaktayız.

Ulusal çapta gerçekleştireceğimiz yarışmamız ile bölüm kısıtlaması olmadan Türkiye’nin her yerindeki başarılı okullardan gelecek üniversite öğrencilerine ulaşmayı hedefliyoruz.

VakaVT Facebook Sayfası