Çözüm Sende!, ODTÜ Verimlilik Topluluğunun sosyal sorumluluk ve farkındalık sahibi bir topluluk olduğunun göstergesi olarak öncü bir şekilde ortaya çıkmış projesidir. Köklü ve öncü bir topluluk olmanın verdiği sorumluluk bilinci ile “Sorunun Değil, Çözümün Bir Parçası” olmak için çalışıyoruz. Bu süreci birçok vakıf ve sivil toplum kuruluşu ile yürütüyoruz. Temel amacımız toplumdaki ve yaşadığımız doğayla ilgili sorunlara
çözüm sağlamak ve bunu yapacak bireylere farkındalık kazandırmaktır.

Verimlilik Topluluğunun geçmişten günümüze yapmış olduğu tüm projelerden, faaliyetlerden bugüne aktarılan sosyal ve mesleki değerlerin bu projede de sürdürülmesi temel amaçlarımızdandır. Projemizde yer alan kişilerin grup çalışması yetilerini geliştirmek, sosyal sorumluluk bilinçlerini kuvvetlendirmek, yenilikçi ve öncü fikirler ortaya çıkarabilmek öncelikli amacımızdır.

Bu amaçla köy okulu ziyaretleri, barınak ziyaretleri, farkındalık ve işaret dili eğitimleri, alanında yetkin kişilerle söyleşiler düzenliyoruz. Bu dönemde aktif üyelerimizin yaşanan sorunlara dikkatlerini çekip toplumda sorumluluk sahibi bireyler birey olarak çözüme ulaşabilme yetisi kazandırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki döneme birkaç yeni etkinlik ile devam edeceğiz. Bu etkinliklerimizde katılımcılarımızın aktif olarak rol oynamasını ve gün sonunda bir sorunla ilgili bilinç kazanıp, çözüm adına kendilerine bir değer katmış olmalarını amaçlıyoruz. Ayrıca topluluğumuzun tüm etkinliklerinin engelsiz düzenlenmesini ve herkese ulaşmasını sağlıyoruz.

Bengisu Korkmaz

Çözüm Sende! Proje Lideri
bengisu.korkmaz@odtuvt.org.tr

Çağla Nur Yavuz

Çözüm Sende! Proje Lideri
caglanur.yavuz@odtuvt.org.tr

İrem Sıla Odacıoğlu

Çözüm Sende! Projesinden Sorumlu
Yönetim Kurulu Üyesi
sila.odacioglu@odtuvt.org.tr