Biz Kimiz

   Orta Doğu Teknik Üniversitesi Verimlilik Topluluğu, 1992 yılında kurulmuş, kurulduğu günden beri ODTÜ’de bulunan tüm bölümlerden öğrencileri bünyesine katmıştır. Topluluk olarak amacımız; yarattığımız farklılıklarla lider bir öğrenci topluluğu olmak, öğrenciler ile akademisyenler ve iş dünyasından profesyoneller arasında bilgi ve tecrübe akışını sağlamak, ulaştığı kitlenin sosyal ve kişisel gelişimine katkıda bulunmaktır. ODTÜ VT, her sene iş dünyasından profesyoneller ve akademik dünyadan uzmanlar ile öğrencileri; gündem oluşturan, yaratıcı ve ilgi çekici konularda buluşturur. Her sene 8 farklı proje ile 80’den fazla etkinlik düzenleyen ODTÜ VT, Türkiye ve Avrupa’dan yaklaşık olarak 5000 seçkin öğrenci ve akademisyeni katılımcı olarak ağırlamaktadır. Topluluğumuz gerçekleştirdiği tüm etkinlikleri, katılımcılara ücretsiz olarak sunmaktadır.

Vizyonumuz

Verimlilik Topluluğu, geleceğe yönelik adımlarında, “Yarattığı farklılıklarla ulusal ve uluslararası alanda lider öğrenci topluluğu olmak” düşüncesini taşımaktadır.

Misyonumuz

Verimlilik Topluluğu, farklı alanlarda düzenlediği etkinlikler yoluyla; paydaşlarına değer katarak, ulusal ve uluslararası alanda etkili bir iletişim ortamı sağlamayı, öğrenciler ile akademisyenler ve iş dünyasından profesyoneller arasında bilgi ve tecrübe akışını sağlamayı, ulaştığı kitlenin farklı disiplinlerdeki bilgi birikimini arttırmayı, ODTÜ öğrencilerinin sosyal ve kişisel gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.