Biz Kimiz?

ODTÜ Verimlilik Topluluğu

   Orta Doğu Teknik Üniversitesi Verimlilik Topluluğu, 1992 yılında kurulmuş, kurulduğu günden beri ODTÜ’de bulunan tüm bölümlerden öğrencileri bünyesine katmıştır. Topluluk olarak amacımız; yarattığımız farklılıklarla lider bir öğrenci topluluğu olmak, öğrenciler ile akademisyenler ve iş dünyasından profesyoneller arasında bilgi ve tecrübe akışını sağlamak, ulaştığı kitlenin sosyal ve kişisel gelişimine katkıda bulunmaktır. ODTÜ VT, her sene iş dünyasından profesyoneller ve akademik dünyadan uzmanlar ile öğrencileri; gündem oluşturan, yaratıcı ve ilgi çekici konularda buluşturur. Her sene 8 farklı proje ile 80’den fazla etkinlik düzenleyen ODTÜ VT, Türkiye ve Avrupa’dan yaklaşık olarak 5000 seçkin öğrenci ve akademisyeni katılımcı olarak ağırlamaktadır. Topluluğumuz gerçekleştirdiği tüm etkinlikleri, katılımcılara ücretsiz olarak sunmaktadır.

Vizyonumuz

   ODTÜ Verimlilik Topluluğu, geleceğe yönelik adımlarında, “Yarattığı farklılıklarla ulusal ve uluslararası alanda lider bir öğrenci topluluğu olmak” düşüncesini taşımaktadır.

Misyonumuz

   ODTÜ Verimlilik Topluluğu düzenlediği çeşitli etkinlikler ile paydaşlarına değer katarak, ulusal ve uluslararası alanda etkili bir iletişim ortamı sağlamayı, öğrenciler ile akademisyenler ve iş dünyasından profesyoneller arasında bilgi ve tecrübe akışını sağlamayı, ulaştığı kitlenin yönetim ve mühendislik alanındaki bilgi birikimini arttırmak, sosyal ve kişisel gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.